Sevgi Selçuk1968 yılında Bingöl’de on çocuklu ailenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya geldi.  Ailesi İstanbul’a taşınma kararı aldığında üç yaşındaydı. Şişli’de geçen yaşamı onu, İstanbul’un canlılığına bağımlı hale getirdi. Lise yıllarında “Ne olacaksın?” diye soranlara “öğretmen olmayacağım, bankada çalışmayacağım” diyordu.  Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünde lisans, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Diplomat olmayı isterken kısa bir süre Fransızca okutmanlığı yaptı. 1997’den beri finans sektöründe çalışıyor.


Çok iyi bir okuyucuyken, kırkından sonra yazmaya başladı.  İlk kitabı kızının dünya gelişinden sonra ki en büyük heyecanıdır. Uzun süre yazmadığında parmak uçlarına iğneler battığını ve yazmaya başladığında rahatsızlığının ortadan kalktığını iddia ediyor.  Kurgu roman yazıyor.  Yazmadığı anlarda ise okuyor. Bilgisayarı yanında değilse gazete yaprağının boş yerleri de onun işini görüyor.

Evli ve bir kızı olan yazar, yaşam felsefesi olarak, yeni başlangıçlarda sıfır noktasından korkmamak gerektiğini söylüyor.

 ESERLERİ

KÜTÜPHANE