Sinem Baş1973, Ankara doğumlu. Yazmayı öğrendiğinden bu yana hiç bırakmadı. İlk okur kitlesini, ortaokulda, arkadaşları adına diğer arkadaşlarına aşk mektupları yazarak edindi. Daha sonraki dönemlerde bunun başına dert açtığını tecrübe ederek, yazdıkları yüzünden ceza alanların da var olduğunu kendi yordamınca keşfetti.

İlk yazısı “Neden Ben?”, 1993 senesinde Leman Dergisi’nde yayımlandı. O seneden itibaren çeşitli gazetelerde muhabirlik yapmaya başladı. Dergi çıkartmanın keyfini yaşadı. Röportaj yaptığı kişilerle birlikte gülüp ağlamaktan büyük mutluluk duydu. Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü’nde okurken aynı zamanda içinde Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın da olduğu çeşitli sivil toplum kuruluşlarının basın birimlerinde görev aldı ve muhabirlik yapmaya devam etti. 1990 yılında girdiği okulunu, alakasız mesleklerde çalıştığı için anca 2003 yılında bitirebildi. Muhtemelen mezun olup da kapıdan çıkıp gittiği gün okulda büyük bir parti düzenlendi. Aynı yıl Buğra ile evlendi ve İstanbul’a yerleşti. O sene, Müjdat Gezen ile birlikte çalışmaya başladı. “İtiraf Ediyorum” isimli tek kişilik gösterisinin müdürlüğünü yaptı, MSM2’nin kurulup eğitim hayatına başlamasını sağladı.

2006 yılında kızı Zeynep doğdu. Aynı sene, internette çeşitli sitelerde köşe yazılarına başladı. Birkaç sene sonra çeşitli televizyonlara program yazmaya ve senaryo redaksiyonu yapmaya başladı. 2012 yılında oğlu Kaan doğdu. Hala köşe yazıları yazıyor ve senaryo yazmak için uğraşıyor. “Kadınlar Hamamında Farklı Bir Gün”, Sinem Baş’ın ilk kitabı.ESERLERİ

KÜTÜPHANE