Ulaş IşıklarUlaş Işıklar Kırklareli’de doğdu. Lisans ve yüksek lisansını Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nde tamamladı. Halen aynı bölümde doktora öğrenimine devam etmektedir.

Birçok kısa film, tanıtım ve eğitim filminin yönetmenliğini yaptı. “Nemesis; Ölüler Valsi” adlı kısa filmle Ege Üniversitesi 2003 kısa film yarışması kurmaca kategorisinde Birincilik ve Selçuk Üniversitesi 2003 kısa film yarışması Jüri Özel ödülü, “Shtriga; Bir Vampir Rüyası” adlı kısa filmle Ege Üniversitesi 2004 kısa film festivalinde En İyi Film ödüllerini kazandı.

2010’da “Gecenin Çocukları: Son Dönem Korku Sinemasında Vampir Karakterinin Dönüşümü” adlı akademik sinema kitabı yayımlandı. Ayrıca, en sonuncusu “Medya Temsilleri” isimli kitaptaki “2000’li Yıllar Amerikan Korku Sinemasında Kadın Karakter Temsilleri” başlıklı makale olmak üzere, birçok akademik kitap ve dergide makaleleri yer aldı.

Halen çeşitli film atölyeleri ve sinema kulüplerinde eğitmenlik yapmakta, roman ve senaryo yazma çalışmalarına devam etmektedir.ESERLERİ

KÜTÜPHANE